Categories
General

STAŇ SE LOKÁLNÍM KONTAKTEM INICIATIVY PRACUJÍCÍCH VE SVÉM MĚSTĚ

Snahou „Iniciativy pracujících“ je propojit pracující z různých profesí a podniků napříč Českou republikou ve mzdových sporech, proti propuštění, nevyplácení mezd či šikaně ze strany podniků. Chceme si vyměňovat zkušenosti, podporovat se, připravovat a koordinovat společné akce třeba v souvislosti s problémem na tvém konkrétním pracovišti. Příště ty zase pomůžeš druhému při jeho boji třeba za vyšší mzdu. V kolektivu jsme schopni dát dohromady potřebný kapitál a materiální zázemí na tyto akce a kampaně. Proto se vyplatí působit v kolektivu jako je ten náš. Inspiraci čerpáme u polských kolegů z anarchosyndikalistických odborů OZZ Iniciatiwa Pracownicza.
Aby se to podařilo, je potřeba dát dohromady větší počet lidí, protože čím větší bude kolektiv, tím větší šanci má na úspěšné prosazování našich požadavků a práv. Proto je v první řadě potřeba vytvořit síť lokálních kontaktů.
Pokud ti je naše snaha sympatická napiš nám a staň se lokálním kontaktem Iniciativy pracujících. Co to obnáší? Dost možná budeš prvním, kdo se ve tvé obci či městě přihlásí k IP.
  • Na tobě bude pomoci s propagací a šířením letáků či plakátů v regionu, v okolí podniků, které společně vytvoříme jako kolektiv.
  • Podávat zprávy z regionu, jestli se někde rozhořely mzdové boje či někde hrozí propuštění a podobně, abychom byli jako celek v obraze a byli schopni případně solidárně reagovat a podpořit bojující kamarády.
  • Pokud se ozve zájemce či zájemkyně z tvého okolí, bude nasměřována na tebe, aby si se s ním sešel a seznámil. Můžete poté založit regionální skupinu IP.
Jestli tě to zaujalo piš sz na FB IP nebo e-mail: safed@riseup.net.
Iniciativa pracujících