PŘIDEJ SE

VSTUP DO OS INICIATIVA PRACUJÍCÍCH (NÁVOD)

Pokud souhlasíš s programem, principy a stanovami Odborového svazu Iniciativa pracujících. Nalezneš zde: O NÁS | ODBOROVÝ SVAZ INICIATIVA PRACUJÍCÍCH (noblogs.org). Máš zájem se postavit za prosazování svých potřeb a práv vlastní silou ve spolupráci s ostatními členy Odborového svazu Iniciativa pracujících (OSIP), rádi tě uvítáme v našem odborovém svazu.
Jak se stát členem/kou? Není na tom nic složitého. V první řadě nám napiš pár řádků na náš email, zprávou na naše FB stránky nebo instagram. Co napsat? Krátce se představ, kde bydlíš a kde případně pracuješ (nebo studuješ).
Stáhni si přihlášku k vstupu do OS IP, vyplň ji a podepiš.
PODAT PŘIHLÁŠKU DO ODBOROVÉHO SVAZU INICIATIVA PRACUJÍCÍCH LZE I ELEKTRONICKY (STAČÍ FOTOKOPIE)
Pak stačí naskenovat a nebo vyfotit a poslat na e-mail: iniciativa-pracujicich@riseup.net.
Nebo klasicky poslat poštou. Jedna obálka a známka za 20 Kč a vhodit do nejbližší poštovní schránky ČP nebo u okénka, záleží na tobě. A odeslat na adresu OS IP, Husitská 347/97, 417 41 Krupka. Nemáš-li možnost si přihlášku vytisknout, není nic snadnější než si o napsat a mi ti ji obratem odešleme na tebou udanou adresu. Tím jsou veškeré formality odbity. Zpátky ti bude poslán členský průkaz a nažehlovačka s logem Iniciativy pracujících.
A co se po tobě bude chtít jako členovi či člence OS Iniciativa pracujících? Míra tvého zapojení se do činnosti bude zcela na tobě, tvých možnostech a schopnostech, je na tobě jestli budeš aktivistou nebo spíše tichým členem. Každopádně budeme rádi, když se co nejvíce zapojíš do debat o taktice a činnosti OS Iniciativa pracujících. Budeš se podílet na plánování akcí. Dle možností se zúčastníš akcí vyhlášených OS IP. Pomůžeš s propagací tvého odborového svazu ve svém okolí, šířením časopisu, letáků či samolepek. Nic co by nikdo z nás nezvládl. Bavit se s přáteli, kolegy(spolužáky) a sousedy o svém odborovém svazu a snažit se přesvědčit, aby co nejvíce zmohutněl.
A jak je to s členskými příspěvky? Členové zaměstnaní přispívají měsíčně 100 Kč, ostatní tedy studenti, nezaměstnaní, důchodci atd. 50 Kč. Co když se ocitneš v situaci, kdy nejsi na tom finančně dobře? Stačí požádat o osvobození od placení příspěvků a není se třeba za to stydět. K čemu je tvůj příspěvek použit? Část putuje na propagační činnost, druhá část se pak ukládá do „Solidárního fondu“, když bude třeba mít stranou na právníka, pro stávkující, pro členy v nouzi na podporu sebe sama.
Máš-li jakékoliv jiné dotazy, stačí napsat. Pojď s námi vybudovat silný odborový svaz naštvaných pracujících, studentů a dalších spolublízkých, který bude nekompromisně hájit naše vlastní zájmy. Kdo jiný než my, kdy jindy než teď?!
Kontakt: iniciativa-pracujicich@riseup.net