ZKLAMALY VÁS ODBORY? NÁS TAKY! PROTO JSME ZALOŽILI NOVÉ BOJOVNÉ A BEZ PŘEDÁKŮ!

Nevěříte odborovým předákům?! Zklamaly vás reformistické odbory jako ČMKOS a ASO, které místo toho, aby nekompromisně stály za zaměstnanci, tak jdou na ruku vedení podniků? Už nechcete, aby někdo jednal bez vás a za vašimi zády? Už žádné zrady? Žádné bratříčkování se zaměstnavateli na úkor zaměstnanců!

Máte odbory, které vás nehájí? Nebo v práci odbory nemáte? Založte společně s Odborovým svazem Iniciativa pracujících vlastní odbory ve své práci, které budou plně pod vaší kontrolou. Pamatujte práva se nerozdávají, ale berou! Máme nárok na lepší mzdy a pracovní podmínky, musíme si je ovšem prosadit kolektivní cestou!

Na založení odborů stačí jen 3 osoby! Navíc tito tři jako závodní výbor jsou zákonem chráněni proti propuštění po dobu vykonávaní funkce a rok po jejím skončení. Možné ji vykonávat neomezeně. Zaměstnavatel s vámi bude muset zahájit vyjednávání kolektivní smlouvy a budete si moci vymoci zvýšení mezd, lepší pracovní podmínky a benefity.  Pokud do toho chceš jít, nebudeš na to sám! Spoj se s OS IP. Napiš nám a domluvíme se na postupu a pomůžeme ti se založením odborů.

e-mail: kontakt@osip.cz

leták ke stažení zde: NOVE ODBORY

This entry was posted in ČLÁNKY. Bookmark the permalink.