ZPRÁVA ZE SJEZDU OS INICIATIVA PRACUJÍCÍCH

V sobotu 20. listopadu letošního roku se ve východočeské metropoli Pardubicích konal vůbec první sjezd Odborového svazu Iniciativa pracujících. Svolán byl krátce po ustanovení odborové organizace, abychom měli možnost se osobně setkat a seznámit se. Potěšila nás také návštěva odborářů z OS KOVO.
Na sjezdu se probíraly základní organizační záležitosti, a to především volba delegátů pro zajištění chodu organizace, doladily a schválily stanovy a probíralo se ustanovení místních organizací. K odborové organizaci přistoupilo v krátké době již 30 členů, další přihlášky jistě brzy dorazí. A tak bylo konstatováno, že základ byl položen a máme perspektivu k dalšímu rozvoji, abychom mohli přistoupit k činnosti v podobě kampaní za vyplácení dlužných mezd a podobně. Samozřejmě jsme si vědomi, že nás čeká mnoho práce, především propagační, vzdělávací a organizační.
Sjezd se především točil kolem různých debat o problémech na pracovišti, odborovém hnutí a jeho limitech a možnostech, o perspektivě a práci OS Iniciativa pracujících a mnohém dalším.
Kdo nebojuje nemůže počítat s lepšími životy! Práva se nerozdávají, práva se berou!
Organizování pracující jsou noční můra šéfů! Staň se i ty jejich noční můrou, přidej se k nám!
This entry was posted in ČLÁNKY, DOMÁCÍ ZPRÁVY. Bookmark the permalink.